• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/tamerates63
  • https://twitter.com/tamerate
KURUMSAL WEB SİTEMİZ
ONLİNE ALIŞVERİŞ YAPIN
Site Haritası
YENİ WEB SİTEMİZ

Solar Sistemlerde Akü Çeşitleri

Solar sistemlerde en önemli bileşenlerden biri aküdür , aşağıda aküler ile ilgili kısa bilgiler bulunmaktadır. Sistemleriniz ile ilgili akü seçimi yaparken yetkili satıcılarımızın size önereceği en az 2 yıl garantili aküleri tercih ediniz.

Akü ; Elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden, ihtiyaç halinde bunu elektrik enerjisi olarak veren cihaza denir.

Kuru Akü Nedir?

Bakımsız ( Asit veya Su ilavesi gerektirmeyen ), kapalı tip akülere Kuru Akü denir. VRLA Akü ( Valf Regulated Lead Acid ) ( Sübap Ayarlı Kurşun Asit Akü ) olarak da bilinirler. Kuru Aküler iç yapıları ve teknolojilerine bağlı olarak ikiye ayrılır ; AGM Akü ( elektroliti separatörlere emdirilmiş ) ve JEL Akü. Bu akülerin temel özelliği asit taşması veya sızdırması olmamasıdır. Gaz çıkışı yok denecek kadar azdır. Bu yüzden çok güvenlidir ve rafta bekleme ömürleri çok daha uzundur. Ayrıca sulu akülere kıyasla titreşime karşı daha dayanıklıdır. Sevkiyatı, taşınması sorunsuzdur. Kullanım alanları arasında sabit tesisler, UPS’ler, tekneler ve santraller vardır.

JEL Akü Nedir?

Jel Akü ; içerisinde jel – jöle kıvamında elektrolit bulunan akülerdir. Ağır çevresel koşullara özellikle de sıcaklığa ve titreşime dayanıklı bakımsız akülerdir. Bu yüzden denizcilik sektöründe ve Güneş Enerji Sistemlerinde özellikle tercih edilirler. Jel Akü hemen şarj edilmese bile, derin deşarjdan tamamen geri döndürülebilir. Günlük çevrimsel kullanım için idealdir. Uzun deşarjlarda mükemmel performans gösterirler.

VRLA Akü Nedir?

VRLA Akü ; ( Valf Regulated Lead Acid ) ( Sübap Ayarlı Kurşun Asit  Akü olarak bilinen Kuru Akü ve Jel Aküler bu sınıfa giren akülerdir. SLA Akü ( Sealed Lead Acid ) de denilmektedir. UPS ( Kesintisiz Güç Kaynağı ) sistemleri, telekomünikasyon, elektrik ve telefon santralleri, elektrik üretim şirketleri, acil aydınlatma sistemleri ve güvenlik sistemlerinde VRLA Aküler kullanılır.

AGM Akü Nedir?

AGM Akü; ( Absorbed Glass Matt ) elektroliti seperatörlere emdirilmiş VRLA akülerdir.

Deep Cycle Akü Nedir?

Deep Cycle akü ( Derin Döngülü Akü ), nominal kapasitesinin % 20′si seviyesine kadar deşarj olduğu halde kapasite kaybına uğramayan akülerdir. Deep Cycle akü modelleri, genellikle marine uygulamalarda ve yenilenebilir enerji sistemlerinde kullanılır.

Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.15437.1829
Euro8.48008.5140
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret333758
İNDİRİMLİ ÜRÜNLER
RÜZGAR TÜRBİNİ ve HİBRİT SİSTEMLER