• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/tamerates63
  • https://twitter.com/tamerate
KURUMSAL WEB SİTEMİZ
ONLİNE ALIŞVERİŞ YAPIN
Site Haritası
YENİ WEB SİTEMİZ

Rüzgâr Türbinine Lisans Almama Gerek Var Mı

Rüzgar türbini kurmak için lisans almama gerek var mı?

Yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı lisanssız elektrik üretiminde kurulu güç üst sınırı 500 kW’dan 1 MW’a yükseltildi.

TBMM Genel Kurulunda görüşülerek 14 Mart 2013’te kabul edilen Elektrik Piyasası Kanunu Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Kanun ile yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı lisanssız elektrik üretimi kurulumları için halihazırda 500 kW olan üst sınır 1 MW’a yükseltiliyor.

Bu sınır Bakanlar Kurulu kararı ile rekabetin gelişmesi, iletim ve dağıtım sistemlerinin teknik yeterliliği ve arz güvenliğinin temini ilkeleri çerçevesinde, kaynak bazında beş katına kadar artırılabilecek.

Kanun aynı zamanda lisansa tabi olarak rüzgar veya güneş enerjisi üretim tesisinin kurulacağı sahaların sahipleri tarafından başvuru yapılması halinde aynı saha için yapılan diğer başvuruların dikkate alınmayacağı ve başvurularda tesislerin kurulacağı saha üzerinde son üç yıl içinde elde edilmiş en az bir yıl süreli standardına uygun rüzgar veya güneş ölçümü bulunması zorunluluğu da hüküm altına alıyor.

 


Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84756.8750
Euro7.72547.7563
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret332344
İNDİRİMLİ ÜRÜNLER
RÜZGAR TÜRBİNİ ve HİBRİT SİSTEMLER